Datum: 31-05-2023 - 23:55
22
apr
'23
Bloemencorso Bollenstreek 2023 in Noordwijkerhout. (foto's corsowagens op Schelftweg)
Geschreven door Redactie BON
Foto's Redactie BON

Bloemencorso Bollenstreek 2023 in Noordwijkerhout. (foto's verlicht corso + prijsuitslagen)

Na aankomst op de vrijmiddag rond 15.30 uur in Noordwijkerhout, konden de vele bezoekers van ons dorp onder goede weersomstandigheden de geparkeerde praal- en luxewagens van dichtbij bewonderen en fotograferen op de Brink en de Herenweg. Tevens konden de vele bezoekers uit binnen- en buitenland en dorpsgenoten genieten van de opgestelde bloemmozaïeken rondom de Witte Kerk en twee elders in het dorp. Maar ook van de...

verschillende straatartiesten, Shantykoor De Zilk, de vele terrassen van de plaatselijke horeca. Er was ook belangstelling genoeg voor de bloemenshow Flower Event in de Witte Kerk van Noordwijkerhout.

Vlak voor de start van het verlichte corso om 21.15 uur, was er een leuk muzikaal optreden van Muziekvereniging De Harpe Davids met Maestro-winnaar Jan Aartman. De Harp speelde een paar lekkere meezingers en met als klapstuk natuurlijk de Noordwijkerhoutse Wals. Vervolgens was er nog een opzwepend optreden van trompettist Jeffrey Parmentier en zijn dancers.

Daarna was het toch echt tijd voor de start van het verlichte Bloemcorso door een druk bezocht Noordwijkerhout. Wel nog even geluk met het weer want een onweersbui met een paar rake klappen scheerde vlak langs ons dorp, maar op een paar druppels na bleven we gevrijwaard van het echte slechte weer. Hoe heet dat ook al weer? Onze lieve heer is een..........

Voorzitter van het Bloemencorso Willem Heemskerk knipte, samen met burgemeester Wendy Verkleij van de gemeente Noordwijk, een feestelijke narcissenslinger door. Daarmee startte het verlichte bloemencorso met de avond optocht door het bollendorp Noordwijkerhout en konden de vele duizenden bezoekers genieten van alle bloemenpracht. Zie de foto's in de fotogalerij.

Vlak voor de start werden er ook nog de corsoprijzen bekend gemaakt voor de mooiste praalwagens en luxe wagens:
Jury Praalwagens: Henk Dijkman - Fotograaf, Nico van der Poel - Docent groen opleiding, Martin Hersman - Prominent, Jan Guldemond - Voormalig praalwagen ontwerper, Simon Baljon - Kunstenaar
Jury Luxe wagens: Iet Langeveld - Kunstenares, Nico van der Poel - Toparrangeur, Pieter wijkmans.

Mooiste praalwagens:
1e prijs mooiste praalwagen
Titel: Afrikaanse Waterpoel
Arrangeur: Michel van Namen
Adoptant: Corsogroep KAVB Hillegom - Haarlem e.o.
stekersgroep:Corsogroep KAVB Hillegom - Haarlem e.o.
Jurycommentaar:
Spectaculaire kleuren. Mooie details vogels in bek, nijlpaard en zelfs poepgaatje.

2e prijs mooiste praalwagen
Titel: Racing Rabbit
Arrangeur: Angelique Beijk i.s.m. Shauny de Groot
Adoptant: KAVB Noordwijkerhout
stekersgroep: KAVB Noordwijkerhout
Jurycommentaar:
Een echte praalwagen. De vaart zit er in. Blijft je aankijken.

3e prijs mooiste praalwagen
Titel: Proeftuin Noordwijk
Arrangeur: Nicky Markslag
Adoptant: Gemeente Noordwijk
stekersgroep: Zwemvereniging de Watervrienden Lisse
Jurycommentaar:
Kleurrijk, fantastische details. (Aardbeien bijvoorbeeld)

Mooiste luxe wagens:
1e prijs mooiste luxe wagen
Titel: Endema Keijzers - Mini Cooper S Zwart
Arrangeur: Syl meijer / Willy
Jurycommentaar:
Arrangement mooi los op de wagen. Zowel Fluffy als elegant. Natuurlijke manier van werken. 

2e prijs mooiste luxe wagen
Titel: Motorhuis Opel Grandland GSE wit
Arrangeur: J.P. Boudewijn
Jurycommentaar:
Techniek superieur. Delphinium steken, hollesteek is moeilijk. Spannend in lijn 

3e prijs luxe wagen
Titel: Toyota Corolla Wit
Arrangeur: Mark Frank
Jurycommentaar:
Wolk van bloemen. Gedistingeerd neergezet. Gedurfd qua kleur en toch sereen. 

Kinderjury
1- Racing Rabbit
2- Parrots Paradise
3- Vier de lente