Datum: 22-05-2022 - 13:52
11
apr
'19
Lezing bij NoVaTo: Noordwijkerhout in de Tweede Wereldoorlog.
Geschreven door NoVaTo

Lezing bij NoVaTo: Noordwijkerhout in de Tweede Wereldoorlog.

De stichting Noordwijkerhout van Toen (NoVaTo) organiseert ieder jaar een lezing over ons dorp in de Tweede Wereldoorlog. Zo ook dit jaar en wel op donderdag 25 april in de expositieruimte aan de Zeestraat 3A. Aan de hand van een tijdlijn die begint in 1939 passeren gebeurtenissen die in Noordwijkerhout plaatsvonden de revue. In de lezing komen onder andere...

ervaringen van Noordwijkerhouters aan bod, maar ook verhalen van bewoners en medewerkers van Sancta Maria en St. Bavo. Er is informatie over vliegvelden, evacuaties en de Atlantic Wall, onderduikers en het verzet, maar ook de gevolgen voor de inwoners van ons dorp. Uiteraard gaat dit vergezeld van (lucht)foto’s, kaarten en andere documenten.

Entree vanaf 19:00 uur, aanvang 19:30 uur. Wegens beperkte zaalruimte is toegang alleen mogelijk met een toegangskaartje, verkrijgbaar voor € 2,- per persoon in de Zeestraat. Meer informatie over NoVaTo vindt u op de website www.noordwijkerhoutvantoen.nl.

Foto boven Bevrijdingsdag 1945, foto onder Duitse afmars via de Schoolstraat.